Bilgi Bankası
SertifikaPress E-Destek Sistemi > SertifikaPress E-Destek Sistemi > Bilgi Bankası

İşleyiş

Çözüm

Süreç ve prosedür aşağıdaki şekilde işlemektedir.

1. Öğrenci kaydı aldındığı tarih itibariyle öğrencinin sertifika başvurusu kayıtlara geçer ve öğrenci, tarafına gönderilen "Öğrenci Kabul Belgesi"nde yazılı tarihte derslerine başlar.
2. Ders içerikleri;
    a. Dersler öğretmen anlatımlı, video şeklinde,
    b. Adobe Presenter kullanarak oluşturulmuş içerikler,
    c. Adobe Captivate kullanarak oluşturulmuş içerikler,
    d. Articulate tekniği kullanılarak oluşturulmuş içerikler,
vb. teknikler kullanılarak oluşturulmuş içeriklerden görüntülenmektedir.
3. Dersleri bitirmek ve sertifikayı hak etmek için belirli bir zaman sınırlaması yoktur. Dersleri bitirmek, çalışmanıza ve performansınıza bağlıdır.
4. Dersleri istediğiniz yerde, istediğiniz zaman, 24 saat boyunca çalışabilir ve sertifika sınavına girebilirsiniz.
5. Sertifika sınavları istediğiniz zaman, internet üzerinden online giriş yapabilirsiniz. Sınavlara dilerseniz evinizden, iş yerinizden girebilirsiniz. Sertifika sonucunuzu anında öğrenebilirsiniz.
6. Tüm sınav ve dersleriniz uzmanlarımız tarafından denetlenmekte, not verilmekte, gerekli yönlendirmeler yapılmakta ve sertifikanızı hak edene kadar en iyi online eğitimi vermek için kalite standartlarına göre hareket edilmektedir..
7. Sınav sonucu da sertifika notu ibaresiyle belirtilmk üzere, sınavı müteakip maksimum 45 gün içinde, sertifika öğrenciye, elden ya da posta/kargo-kurye yoluyla teslim edilir. Hak edilen sertifika, öğrenciye gönderilirken kargo bedeli, öğrenciye aittir.
8. Sertifikanız, sizin derslerinizi ve sınavlarınızı ödevlerinizle birlikte bitirdiğinizin ve geçtiğinizin AkademiPress, SertifikaPress, PressGrup ve Danışman Öğretmenin tasdik edilmiş belgesi olup, bu kurumlar tarafından akreditasyon ve kefalet niteliği taşımaktadır.
9. Alınan sertifikalar, iş başvuruları, kariyer olanakları ve resmi ve özel amaçlarla kullanılabilir.

Sertifikaların hak edilmesi, talebi ve teslim edilmesi ile ilgili, SertifikaPress ve akredite eden kuruma ait  disiplin yönetmelikleri uygulanmakta ve Sertifikaların hak edilmesi kararında, derslerden geçer not alınması kadar ilgili Öğretim Üyesi, Danışman Öğretmen ve/veya akreditasyon kurumu yetkililerinin olurları puanlamaya esas teşkil etmektedir. Buna istinaden, ilgili kurum, kuruluş, öğretim üyesi ya da öğretici danışman ve tüm T.C. kanun ve yönetmeliklerine göre uygunsuz hareketi bulunan, öğretim üyeleri dahil ilgili tüm kurum ve kuruluşları incitici davranışlarda bulunan, haklı ya da haksız yere çözüm aramak ya da talep etmek yerine bu kişi ve kurumları incitmek yöntemiyle şahsen veya herhangi bir iletişim yoluyla şantaj, hakaret, itham ve/veya iftirada bulunan, haksız yere sertifika aldığı belirlenen, ilgili kurum ve kişilerin disiplin ve hiyerarşisine dikkat etmeyen ve hatta bunu asılsız olarak gerek e-posta gerekse internet ortamında yazan, yalan haber yayımlayan, sınava kendisi yerine başkasının girmesi gibi haksız sertifika alma yöntemlerine başvurduğu ispatlanan ya da bu konuda herhangi bir şüpheye konu kişiler kesinlikle sertifikalarını alamaz ve alınmış bir sertifikaları varsa bunlar iptal edilir. İptal edilecek sertifika kişinin kendisine, bahsedilen şekilde davranışına rastlanmak suretiyle iptal edileceği hususu üzere ihtar edilir. Şayet kişi sertifikasını yukarıda bulunan bir sebeple makul bir yazlı açıklama yapmamak üzere ilgili kuruma iade etmezse gerekli kanuni yol izlenerek kişinin sertifikasının kanunen iptali ve mahkeme yoluyla kendisinden alınması sağlanır. Bu ve diğer, daha sonra yenileme, belirleme ya da tek taraflı olarak ilgili hükümleri değiştirme yetkisi, Sertifikayı veren ve akredite kurum ve kuruluş/lar inisiyatifindedir. Sertifika sorgulama/doğrulama sayfasından, isim ve soyisim ile sertifikanızı doğrulayabilirsiniz.

İçerik Detayları
İçerik Numarası: 1
Kategori: İşleyiş
Eklenme Tarihi: 2011-05-27 10:43:12
Gösterim Sayısı: 27064

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, in partnership with SysAid Technologies